Zdravie

Mačky majú rozdielne nároky na výživu v rozdielnych životných obdobiach. Aby ste pomohli Vašej mačke rásť a vyvíjať sa správne, a aby si mohla vychutnávať dlhý a zdravý život, potrebuje kompletné a vyvážené krmivo, ktoré je špeciálne navrhnuté pre jej životné obdobie a úroveň aktivity. Ale bez ohľadu na životné obdobie, v ktorom sa nachádzajú, všetky majú jedno spoločné – rovnaký pôvod, sú mäsožravce a preto si myslíme, že by mali v potrave prijímať vysoký obsah bielkovín živočíšneho pôvodu. To je dôvodom, prečo kuracie mäso a nie obilniny sú hlavným zdrojom bielkovín v krmive Iams.

Krmivo IAMS posilňuje zdravie Vašej mačky v týchto oblastiach:

Prírodná vláknina pre vyvážené trávenie a malý objem stolice s nevýrazným zápachom

Vitamín E na podporu zdravého imunitného systému

Vitamíny a minerály pre silné kosti

Vysoko kvalitné proteíny z kuracieho mäsa, jahňacieho mäsa, alebo ryby na zabezpečenie dobrej kondície a svalovej hmoty.

Malé chrumkavé kúsky, ktoré pomáhajú redukovať vznik zubného kameňa, udržiavajú zuby čisté a ďasná zdravé.

Optimálna vyváženosť Omega 3 a 6 mastných kyselín pre zabezpečenie zdravej kože a lesklej srsti.

Esenciálne výživné látky pre posilnenie srdca a telesného zdravia.

Celý Iams sortiment obsahuje kontrolované množstvo magnézia, aby pomohol posilniť zdravé močové cesty.

Vaša mačka bude milovať zdravé a chutné krmivo Iams

Všetci vieme, aká je dôležitá chutnosť krmiva pri kŕmení mačiek. Je obvzlášť dôležité, aby mačky vedeli využiť aj všetky zdravotné benefity chutného krmiva. To je dôvodom prečo vyvinuli veterinárni lekári Iams krmivá s prebiotikami.

Mačky sú často obviňované, že sú vyberavé. Jedná sa však len o to, že ich čuch je 14 x citlivejší, ako čuch u ľudí. U ich predkov – lovcov – sa vyvinul citlivý čuch preto, aby mohli nájsť korisť a zistiť, či je korisť jedlá.

Preto venujeme osobitnú pozornosť výberu a spracovaniu surovín, aby sme zabezpečili čerstvosť a kvalitu nášho krmiva. Naša výroba krmív v Európe bola certifikovaná tak, aby spĺňala prísne normy produktov vhodné na ľudský konzum. (American Institute of Baking)

Vzhľadom k tomu, že mačky sa vyvinuli ako pravé mäsožravce, ich chuť smeruje k identifikácii bielkovín a tukov a nie sacharidov. V krmive Iams je zložkou č. 1 kuracie mäso, preto s obsahom krmiva bude vaša mačka rovnako spokojná ako jej to naznačuje čuch. Chceme, aby ste vedeli, že táto aróma a chuť je zabezpečená bez použitia umelých schutňovadiel, farbív a konzervačných látok.

Ako zmeniť stravu vašej mačky na Iams

Ako je to pri každej zmene stravovania, odporúčame, aby ste Iams predstavovali vašej mačke postupne počas 4 dní.

Zdravý, aktívny život stojí menej, ako si myslíte

Iams je krmivo ľahko stráviteľné a obsahuje vysokú výživovú hodnotu na gram krmiva, takže každé sústo je plné výživy. Kŕmenie vašej mačky preto v skutočnosti stojí menej, ako si myslíte, kvôli nízkemu množstvu krmiva, ktorú vaša mačka potrebuje prijať.

Ako správne podávať krmivo

Hlavný dôvod, prečo mačky prijímajú krmivo je, aby si zabezpečili energiu. Zvyčajne si dokážu regulovať množstvo krmiva, ktoré potrebujú, aby sa udržali zdravé. Ale aj tak treba na mačku dozerať, či priveľmi nepriberá alebo nechudne.

Rozdeľte dennú porciu na 2 časti – jednu na ráno a jednu na večer. Mačiatkam rozdeľte dennú porciu na 3 časti počas prvých 6. mesiacov, neskôr na 2 časti.

Čerstvá voda je nevyhnutná pre udržanie zdravia a vaša mačka by ju mala mať k dispozícii vždy vo výdatnom množstve.